Atrakcje

Atrakcje


W pensjonatach agroturystycznych zapewniamy naszym gościom szereg atrakcji.

kajakJazda konna
W odległości 2 km m od pensjonatu w Starej Korytnicy znajduje się stadnina koni, gdzie istnieje możliwość wykupienia jazdy konnej w terenie, jak i również lekcji. Przejażdżki po ciekawej, atrakcyjnej przyrodniczo i widokowo okolicy.
Rowery
Dla osób szukających aktywnego wypoczynku istnieje możliwość wypożyczenia rowerów ( za dodatkową opłatą ) Przejażdżki po ciekawej i zróżnicowanej okolicy.
KorytnicaKajaki
Nieopodal pensjonatów płyną urokliwe rzeki Drawa i Korytnica. Mimo że płyną w terenie nizinnym, na pewnych odcinkach posiadają walory typowo górskich rzek. Spływy kajakowe tymi rzekami, to znana w całej Polsce atrakcja turystyczna. Szlak kajakowy Drawy im Ks. Kard. Karola Wojtyły, to najpopularniejszy odcinek rzek nizinnych w naszym kraju.

KorytnicaDrawa jest jedną z najpiękniejszych i najczystszych rzek w Polsce. Spływ kajakowy tą rzeką dostarczy Państwu niezwykłych wrażeń.. Rzeka ma bardzo zróżnicowany charakter, miejscami przypomina górską, rwącą rzekę, pełną przelewów, kamiennych kaskad i głazów, by za chwilę zwolnić i spokojnie meandrować. Drawa płynie pośród starego bukowego lasu. Jest to Puszcza Drawska, gdzie kilkusetletnie drzewa dodają niesamowitego uroku.
KorytnicaRzeka znana była jako szlak kajakowy już w okresie międzywojennym. W późniejszych latach Drawą kilkakrotnie spływał ksiądz Karol Wojtyła na którego cześć szlak ten nazwano jego imieniem. Górna część rzeki objęta jest ochroną przez Drawski Park Krajobrazowy, środkowa i dolna zaś przez Drawieński Park Narodowy.
KorytnicaPensjonat nasz posiada na wyposażeniu kajaki i kanoe. ( sprzęt wysokiej jakości ).Goście nasi mają również możliwość wyboru czasu i odcinków, którymi chcą pływać. Transport sprzętu i gości leży w zakresie naszych usług. Oczywiście jeżeli chcecie skorzystać z przewodników jesteśmy do Waszej
Korytnicadyspozycji, ponieważ od kilku lat zajmujemy się profesjonalnie organizacją spływów kajakowych. Odcinki dobierać będziemy w zależności od Państwa umiejętności. Drawa w opinii wielu doświadczonych kajakarzy uchodzi za najszybszą rzekę nizinną w Polsce. Ze względu na swój dziki charakter spływy są bardzo
wedkarstwo emocjonujące, podnoszące poziom adrenaliny, zawsze dające kapitalną zabawę i niezwykłe wrażenia estetyczne.
Wędkarstwo
Rzeka Korytnica jest typowo górską rzeką, gdzie obowiązują "opłaty na rzeki górskie" a w przyujściowym odcinku wymagane jest zezwolenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Połów może odbywać się na przynęty sztuczne: spinning, sztuczna mucha. Gatunki dominujące w Korytnicy to pstrąg i lipień. wedkarstwoStado pstrąga i lipienia nie jest jednak bardzo liczne, dlatego też mile widziani w naszym pensjonacie są wędkarze stosujący zasadę "złów i wypuść". Zawsze w pensjonatach zamówić możemy pstrągi pochodzące z hodowli. Na Drawie, w zależności od odcinków stosować można różne metody połowu. Na terenie Parku Narodowego dopuszcza się połów tylko na spinning i sztuczną muchę, stosować należy haczyki bezzadziorowe. Limit dzienny połowu łososiowatych, lipienia, brzany, suma, certy 1 sztuka dziennie. W okolicy znajduje się też wiele ciekawych jezior bogatych zarówno w ryby drapieżne jak i spokojnego żeru. W kwestii wędkarstwa również służymy pomocą jesteśmy zapalonymi wędkarzami.
grzybyGrzyby
W okolicy znajduje się mnóstwo grzybnych lasów, pokażemy Państwu miejsca gdzie rosną kanie, rydze, prawdziwki, podgrzybki, kozaki.grzyby